Kim jestem

dmuchawiec_ozdobnyJestem certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt, pedagogiem oraz terapeutą uzależnień. A także miłośniczką zwierząt, dzieci i ludzi. Fascynuje mnie drugi człowiek oraz droga, jaką pokonuje w swoim życiu. To, gdzie się w tej drodze zatrzymuje, to, z jakiego powodu przystaje, to, czym się zachwyca a co go smuci.

Posiadam Europejski Certyfikat Psychoterapii Gestalt, certyfikat Polskiej Federacji Psychoterapii oraz certyfikat Instytutu Terapii Gestalt OK PTPP. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów doszkalających (m.in. z zakresu analizy transakcyjnej, terapii Dorosłych Dzieci Alkoholików, jak również tzw. rodzicielstwa bliskości). Jestem w trakcie procesu certyfikacji na kierunku specjalisty terapii uzależnień.

Praktykę zdobywałam w wielu instytucjach związanych z pomocą innym (m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego czy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie).

Od wielu lat pracuję w gabinecie prywatnym oraz w Poradni Leczenia Uzależnień. Prowadzę szkolenia, warsztaty, a także psychoterapię indywidualną.

Metoda, którą pracuję to głównie Gestalt. Jej wiodącym twórcą był Fritz Perls, który zdobył uznanie jako jeden z najskuteczniejszych i największych psychoterapeutów na świecie (obok Freuda, Ericssona i Rogersa). Psychoterapia Gestalt jest terapią humanistyczną, holistycznie pojmującą człowieka i jego fenomen. Skoncentrowaną na tym, co „tu i teraz” oraz na dialogu „ja – ty”. Klient w procesie terapii jest więc partnerem, swoistym ekspertem od samego siebie, natomiast psychoterapeuta mu towarzyszy, wspiera, pokazuje nieznane lub dotychczas niezauważone zakamarki samego siebie. Terapia Gestalt ma na celu poszerzenie świadomości, gdyż im bardziej jesteśmy świadomi tego, co i z jakiego powodu robimy, tym bardziej mamy szansę na bycie wolnymi.

Niezwykle ważne jest założenie, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za własne życie – za swoje emocje, wybory i zachowania. Psychoterapia prowadzi do poszukiwań tego, co nas pęta, co tworzy nasze wewnętrzne kajdany. Bo „Być prawdziwie wolnym znaczy niemożność bycia czyimś niewolnikiem, nawet iluzji”.

Ważnym elementem tej formy psychoterapii jest poznanie poprzez doświadczenie. Gestalt opiera się więc nie tylko na rozmowie, ale również na różnego rodzaju eksperymentach, dających możliwość wypróbowania nowych zachowań i nowych form ekspresji. Pracuje się nie tylko nad tym, co dzieje się w głowie, bo równie ważne są reakcje ciała – to, co ono komunikuje i jakie odczuwa trudności, radości czy smutki. Jak zamyka w sobie ból i jak to zamknięcie wpływa na nasze zdrowie, na nasze samopoczucie, na nasz kontakt samych ze sobą.

Psychoterapia pomaga w takich sytuacjach. W łataniu „dziur” w sercu, w duszy i w ciele. W zrozumieniu siebie. W nauczeniu się tego, jak siebie kochać i o siebie dbać.

Zapraszam zatem do szukania swojej wolności, miłości, akceptacji oraz zrozumienia!

Zapraszam do podróży w głąb swego serca, duszy i ciała.

Zachęcam do przeczytania tekstów znajdujących się na stronie, które pokazują, jak pracuję oraz jak mogę towarzyszyć i Tobie w drodze do siebie…

Zapraszam do kontaktu!